Vedeli ste, že až 63% motoristov jazdí s nesprávnym tlakom v pneumatikách? Európska únia od roku 2012 zaviedla nový systém monitorovania tlaku v pneumatikách TPMS (Tyre Pressure Monitoring System) pre novohomologizované modely vozidiel. Od 1. novembra 2014 platí tento systém pre každé nové vozidlo triedy M1.
V prípade ak Vaše vozidlo používa priame meranie tlaku v pneumatikách, na každom kolese nájdete elektronický ventil so senzorom, ktorý pomocou rádiových vĺn komunikuje s riadiaciou jednotkou vo vašom vozidle. Senzor TPMS meria informácie o tlaku, teplote a stave batérie. V prípade poklesu tlaku v pneumatikách ihneď upozorní vodiča.
TPMS sa stará o vašu bezpečnosť a má priaznivý vplyv aj na spotrebu paliva, či opotrebenie pneumatík. Ich správnou údržbou sa zlepšujú jazdné vlastnosti automobilu i jeho brzdná dráha.

Snímač je jemná elektrotechnická súčiastka, preto vyžaduje odbornú manipuláciu technika. Pri chybnej manipulácii by sa mohli nenavrátne poškodiť. Náš servis disponuje najmodernejšou diagnostikou TPMS, ktorá dokaže zistiť prítomnosť senzoru v kolese a vyčítať jeho hodnoty. Nový ventil Vám vieme naprogramovať a spárovať s Vaším vozidlom.

Servis senzorov prenechajte na odborníkov. Objednajte sa na kontrolu a servis senzorov ešte dnes!