Autobatéria je jeden z najdôležitejších komponentov Vášho vozidla. Jej zníženú kapacitu nemusíte postrehnúť ihneď, prejaví sa hlavne pri veľmi nízkych, ale aj pri veľmi vysokých teplotách. Jej úplnému zlyhaniu predídete len preventívnou kontrolou v servise, kde Vám ju premeráme.
Manipuláciu s autobaterkou radšej nechajte na našich odborných technikov. Obsahuje totiž elekrolyt, žieravinu, ktorá vás môže popáliť. Ak máte pochybnosti, zastavte sa na v našom autoservise na testing vašej batérie. Náš špecializovaný prístroj odhalí i najmenšiu vadu alebo chybný diel. Priamo u nás vám tiež skontrolujeme dobíjaciu sústavu vášho vozidla. Test zaberie len pár minút a odporúčame ho absolvovať minimálne 1x za rok.

Pri údržbových batériách, ktoré sa ešte stále vyskytujú na trhu, je nutné pravidelne kontrolovať aj hladinu elekrolytu a prípadne doliať destilovanú vodu. I tu je však potrebné disponovať odbornými znalosťami, aby ste prípadným preliatím nezničili stav autobatérie.
Najdôležitejším parametrom kvalitnej autobatérie je správna kapacita a štartovací prúd, ale v neposlednej rade má Vaša autobatéria aj iné kritériá (rozmer, funkcia štart-stop, atypický tvar...), preto Vám odporúčame, aby ste jej výber zverili na odborníkov. V našom servise si môžete zakúpiť prvotriedne autobatérie značiek Varta, Exide a Carion.

Ak Vás zradila autobatéria priamo na ceste, môžete využiť naše asistenčné služby. Novú autobatériu prídeme namontovať priamo k Vám. Servisný výjazd k vášmu vozidlu je spoplatnený a je možný len v čase našich otváracích hodín.
Staré, nepotrebné autobatérie od vás radi zdarma odoberieme a odovzdáme pre ekologickú likvidáciu.